A Smokey Eyes szemsmink képes létrehozni az álmodozó és gyöngéd tekintetet. Igazi felfedezés volt és mára klasszikussá vált. Nem is olyan nehéz dolog megtanulni önállóan megcsinálni. Ehhez nem kell szupersminkesnek lenni. A lényeg – ismerni kell a felvitel szabályait és a jelemző vonásokat. Egyesek tévedésbe esnek, amikor úgy vélik, hogy a hasonló sminket csak a fekete-szürke szemhéjfestékekkel lehet megcsinálni. Valójában, bármilyen színárnyalat alapján el lehet készíteni, hiszen a különböző külsejűeknek különböző színek illenek.
Előkészítés
Azt, hogyan kell helyesen felvinni ezt a sminket, tanítják az Interneten. De álljunk hozzá egyedül ehhez a dologhoz. A munkához a következőkre lesz szükség:
- Alap, alapozó, korrektor, átlátszó púder.
- Fekete szemfestő ceruza.
- Sötét, világos és köztes szemhéjfesték.
- Szempillaspirál.
- Szivacs vagy ecset.
A nappali sminkhez a meleg, világos árnyalatokat választjuk, az estélyihez – a hidegeket. Nem szabad elfelejteni, hogy a smink, amelyet most fogunk készíteni, nem csak estélyi. Ha helyesen választja ki az árnyalatokat, akkor használni lehet a munkahelyén is, vagy modnjuk, ha vendégségbe megy.
A Smokey Eyes szemsmink felvitelének technikája lépésekben
- Egyenesítse ki a bőrt a szemei körül, amihez használja az alapot vagy az alapozót.
- Húzza ki a fekete ceruzával a felső és alsó szemhéjait. Igyekezzen maximálisan közelíteni a szempillákhoz és befesteni a réseket közöttük .
- Egy kis ecsettel satírozza el a meghúzott vonalakat.
- Vigye fel a sötét szemhéjfestéket a szemhéjára. Amikor elkezdi satírozni egy kicsit kitérhet a megszokott határokon túlra.
- A külső szemsaroktól a belső felé vigye fel az átmeneti árnyalatot. A határt az árnyalatok között satírozza el.
- Vigyen fel az alsó szemhéjra egy vékony semleges árnyalatú kontúrt. A világos árnyalatot a szemöldök alá kell felvinni, valamint a szem belső sarkába. Az átmeneteket az árnyalatok között alaposan el kell satírozni.
- Ezt követően állunk hozzá az utolsó lépéshez: felvisszük a szempilla spirált a szempillákra. A felsőket erősebben be kell festeni – két-háromszor, az alsókat – egyszer.
Ez – az adott smink alapja. A variációk különbözőek lehetnek, de az elv mindenhol egyforma: az átmenetek megléte a sötéttől a világoshoz. Az előbbi az irányadó. Az átmeneteknek az árnyalatból az árnyalatba simáknak kell lenniük, tökéletes esetben – észrevehetetlennek.
A szem színétől függően ki lehet választani a legalkalmasabb színskálát magunknak.
A szemsmik színét a szem- és a hajszínhez kell kiválasztani.